نکات مهم در انتخاب کولر گازی

نکات مهم در انتخاب کولر گازی

هنگام انتخاب کولر گازی جنرال، به اصل بودن دستگاه خود دقت کنید تا در آینده در صورت نیاز به عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال با مشکلات کمتری مواجه شوید. برند جنرال برندی شناخته شده است که نسبت به برندهای مشابه کولر گازی، در صورت نصب صحیح و اصولی خرابی بسیار کمتری دارد.

خنک نبودن باد اجاره کولر گازی جنرال

در صورت مشاهده هر گونه کارکرد غیر عادی در اجاره کولر گازی جنرال، برای مثال وقتی که کولرگازی باد خنک نمیزند و باد آن مثل باد پنکه است، حتما کولرگازی را خاموش نمایید و در اسرع وقت به عیب یابی و تعمیر کولر گازی جنرال خود بپردازید. خاموش نکردن دستگاه در این موارد باعث آسیب دیدن کمپرسور کولر گازی می شود که گرانترین قطعه کولرگازی می باشد و معمولا قابل تعمیر نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد عیب یابی و تعمیر کمپرسور، به مطلب تعمیر کمپرسور کولر گازی مراجعه کنید.

کاهش سرمای باد  در اجاره کولر گازی جنرال

فراموش نکنید که کولر خود را با فواصل منظم سرویس کنید. در صورت رفع نشدن این مشکل بعد از سرویس، علت میتواند کمبود گاز مبرد در سیستم باشد. برای رفع این مشکل مطلب طریقه شارژ کردن اجاره کولر گازی اسپلیت را مطالعه کنید.

سوختن کمپرسور

سرویس نشدن به موقع کولر گازی جنرال باعث میشود گرمای کندانسور به خوبی تخلیه نشود، در نتیجه مشکلاتی مانند بالا رفتن هزینه برق مصرفی و حتی سوختن کمپرسور پیش می آید. در صورت سوختن کمپرسور، باید این قطعه را تعویض کنید. برای دریافت قطعه اصل کولر گازی جنرال بهتر است به تعمیرکاران معتبر مراجعه کنید.

خازن در اجاره کولر گازی

خازن قطعه الکترونیکی است که وظیفه روشن کردن و راه اندازی کمپرسور کولر گازی از حالت سکون را بر عهده دارد. اگر  اجاره کولر گازی جنرال شما به کار نمی افتد، مشکل ممکن است از خازن های آن باشد.

اگر علت خرابی از خازن اجاره کولر گازی باشد با حالت ۱ کلید فن موتور صدای هوم داده و شروع به امپر کشی می کند، ولی کمپرسور به راه نمی افتد زیرا قطعه ای که کمپرسور را به را می اندازد؛ خازن است. در چنین حالتی اگر فورا فن را خاموش نکنید موتور فن میسوزد. میتوانید خازن را با دستگاه اهم متر تست کنید. در صورت خرابی خازن، معمولا مشکل با تعویض این قطعه برطرف میشود.

نشت آب از واحد داخلی کولر گازی جنرال

نشت آب بر اثر تخلیه نشدن آب میعان شده روی میله های سرد کویل رخ میدهد. تخلیه نشدن ممکن است به علت گرفتگی ناودان داخل واحد داخلی یا لوله تخلیه باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد رفع این مشکل به مطلب علت آب دادن کولر گازی مراجعه کنید

اواپراتور یک لوله با خمیدگی های زیاد است که توسط شبکه ای از فین ها، سطح تماس آن با هوای محیط افزایش یافته است. معمولا در برابر اواپراتور فن هایی تعبیه شده است که هوای اتاق را مکیده و با عبور از بین فین های اواپرتور خنک شده و سپس از خروجی دمپر به بیرون پرتاب می کند. یعنی در واقع اجاره کولر گازی همان هوای موجود در اتاق را به گردش می اندازد و طی این گردش با انتقال گرمای هوای اتاق به گاز فریون سرد، موجب خنک شدن محیط می شود.

معنای نشانه های  اجاره کولر گازی جنرال

وقتی نشانگر df یا برفک زدایی روی نمایشگر دیده میشود، اجاره کولر گازی در حالت دی فراست قرار دارد. دیفراست چند دقیقه طول میکشد و کار نکردن واحد داخلی در این حالت طبیعی است.

تصویر فن موتور نشان داده نمی شود: هوای اتاق سرد است و یا ترموستات روی دمای بالایی تنظیم شده است.

معنای کدهای خطا یا ارورهای در اجاره کولر گازی جنرال

E2 – L2 اشکال در سنسور اتاق. سنسور اتاق قطعه کوچکی است که از جنس مقاومت الکترونیکی که با تغییرات دمای خانه مقدار مقاومت آن تغییر می کند و برد الکترونیکی متوجه تغییرات دمای مکان می شود.

E3 – L1 اشکال در سنسور لوله، این قطعه مثل سنسور اتاقی یک مقاومت از نوع متغیر می باشد که پوششی از جنس مس دارد و به لوله های داخل پنل کولرگازی چسبیده است و دمای لوله ها را به برد الکترونیکی اعلام می کند.

E4 – L5 وجود وضعیت غیر عادی در واحد خارجی

E5 – L6 نبود سیگنال برگشتی از موتور فن داخلی

E6مشکل در شیر برقی: قطعه ای که جهت شارش مبرد را عوض میکند و در اجاره کولرهایی که از هر دو حالت سرمایش و گرمایش بهره میبرند وجود دارد. این شیر میتواند دچار خرابی های الکترونیکی و یا مکانیکی شود. تشخیص خرابی شیر برقی توسط گیج انجام میشود و برای تعویض آن بهتر است با تعمیرکار تماس بگیرید.

عیب یابی و تعمیردر اجاره کولرگازی جنرال ۲

E7: خطای سنسور خارجی یا وجود مشکل در کابل های ارتباطی بین واحد داخلی و خارجی.

E8: خطا در محافظ گرمای بالا و گرم شدن بیش از حد کولر گازی.

E9: خطا در پمپ آب.

تشخیص قطعی در مورد علت پیام های خطا توسط یک تعمیرکار حرفه ای ممکن است، با این حال میتوانید قبل از تماس گرفتن با یک تعمیرکار یا تصمیم گرفتن برای تعویض قطعه ای که پیام خطا به آن مربوط است، ابتدا شرایط قطعه مورد نظر، برای مثال در صورت دریافت ارور E2، برق ورودی به سنسور داخلی را چک نمایید و در صورت رفع نشدن مشکل، با تعمیرکار حرفه ای تماس بگیرید.

در برخی موارد نیز قطعه مورد نظر سالم است و این برد کنترل اجاره کولر گازی جنرال است که به علت خرابی سیگنال ارسال شده از قطعه مورد نظر را دریافت نمیکند. برای کسب اطلاعات بیشتر درمورد عیب یابی و تعمیر برد، میتوانید به مطلب تعمیر برد اجاره کولر گازی مراجعه کنید